KURUMSAL
ÖDEME SEÇENEKLERİ
TESLİMAT & SERVİS
FAYDALI BİLGİLER
Halı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Halı Bakım Rehberi
Mobilya Lekeleri
İLETİŞİM
Mobilya Lekeleri

Öncelikle uyarılar

-Hemen hemen bütün lekeler, henüz ıslakken silinirse çıkartılabilir.

-Temizlik aşamalarının hiç birinde amonyaklı beyazlatıcı temizleyiciler kullanılmamalıdır.

-Bazen kuru temizlemecilerin deneyimlerinden faydalanmak gerekebilir. Leke çıkartırken faydalanacağınız küçük bilgiler

-Çamur, pudra, toz gibi kurumuş parçacıklı kalıntıları kazıyın, süpürün ve fırçalayın.

-Sıvı dökülmesi ya da bulaşması sonucu oluşan lekeleri temizlerken, kağıt havlu, mendil yada bez gibi emici maddeler kullanın. Leke tamamen temizlenene kadar silmeye ve sık sık emici malzemeyi (mendil, bez gibi) değiştirerek uygulamaya devam edin. Su ya da deterjan uygularken, dairesel hareketlerden kaçınarak, lekenin dış kısmından merkezine doğru silme işlemine devam edin.

-Kalan lekeyi gidermek için mümkünse emici bir havluyu beş – on dakika lekenin üzerine bastırın. Leke çıkana kadar bekleyip, bir kez daha tekrarlayın.

-Temizleme işlemi bittikten sonra kalan nemi ve deterjanı emici bir havluyla bastırarak duruladıktan sonra kuruyana kadar bekleyin.

Yağ Lekeleri

-Yağ bulaşmış alanları temizlemek için lekenin üzerine biraz tuz döküp, tuzun yağı emmesini beklemelisiniz.

Çizikler

-Mobilyadaki çizikleri gidermek için limon suyu ve ayçiçeği yağını karıştırarak damlatın ve yumuşak bir bezle ovalayın.

Su Lekeleri

-Bir miktar diş macununu su lekelerinin üzerine sıkın ve lekeye işlemesini bekleyin. Silerek temizlediğinizde, lekeden eser kalmayacak.

Mum Lekeleri

-Mum lekesini çıkartmak için öncelikle lekenin sertleşmesi gerekir. Bu işlemi gerçekleştirmek için lekenin üzerine buz koyun ve aşındırıcı olmayan ve pürüzsüz bir bıçak, cetvel ya da plastik bir kartla nazikçe sıyırın.

-Bu işlemin sonunda biraz mum kalıntısı kalabilir. Bu kalıntıyı temizlemek için yumuşak ve temiz bir bez kullanın, başarılı olmazsa mobilya cilası ya da yağ kullanabilirsiniz.

Genel mobilya Temizliği

-Mobilyanızı temizlemek için en zararsız madde el sabunudur. Su- sabun karışımıyla mobilya temizlenir ve toz bırakmayan kuru bir bezle ovalanır.